Закарпатські роми просять захисту у США

Суспільство

Громадська організація “Спільнота ромів Закарпаття” звернулась до посольства США в Україні з проханням не допустити расової дискримінації ромського населення в цивілізованому світі.

Про це йдеться в офіційному зверненні лідера спільноти, яке опублікувало місцеве ЗМІ “Новини Закарпаття”.

“Ми заручилися підтримкою вищих посадових осіб держави і направили офіційний лист до посольства США в Україні з проханням не допустити расової дискримінації циганського населення в цивілізованому світі. Ми будемо стояти до кінця, захищаючи права кожного рома”, – йдеться у зверненні.

Таке прохання, як зазначено у листі, пов’язане з публічним приниженням ромів мером Івано-Франківська Русланом Марцінківим.

“Шановні Роми! Наша честь і гідність були принижені чиновником високого рівня, який мав сміливість висловитися в нашу сторону так, як до якихось істот, а не людей. Ми не можемо стояти осторонь, і дозволяти будь-кому, навіть якщо це людина з влади, так поводитися з ромами”, – зазначає лідер спільноти Гейза Горват.

За його словами, на момент створення організації було близько 300 осіб, які захотіли приєднатися. За три дні чисельність ГО зросла до 670 осіб.

Нагадаємо, закарпатські роми підготували позов до суду проти мера Івано – Франківської області, на суму 250 000 грн, за порушення честі та гідності ромської національної меншини.

Залишити відповідь