Закарпатські лікарі переплатили за респіратори, щоб привласнити частину бюджетних коштів

Суспільство

Засоби індивідуального захисту придбали нечесним шляхом у приватного підприємця в сусідній Львівській області.

Про те, що ще 29 травня керівництво Закарпатського обласного фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру (Ужгород) за неконкурентною процедурою підписало договір із ФОП Юлією Дудою про придбання респіраторів на 197 тисяч грн повідомило видання “Наші Гроші”.

За контрактом діагностичний центр замовив півтори тисячі респіраторів із клапаном, моделі “Мікрон” та з рівнем захисту FFP3. Вони коштуватимуть по 131 грн/шт. Така ціна є значно вищою, ніж на ринку і на аналогічних тендерах.

Наприклад, у мережі респіратори із рівнем захисту FFP3 продають в середньому по 75 грн, що майже вдвічі дешевше, ніж на цій закупівлі. Інші держустанови купують такі ж респіратори ще дешевше. Респіратори “Мікрон” 1 червня замовляла Костопільська лікарня (Рівненська область). Там їх ціна дорівнювала 77 грн/шт.

Ще дешевше вони обійдуться  Любарській лікарні (Житомирська область) та Миколаївській ТЕЦ. Аналогічний товар там придбають відповідно по 53 та 57 гривень за штуку.

Юлія Дуда зареєстрована у селі Соколя (Львівська область) із початку 2020 отримала 16 держзамовлень на 760 тисгрн. Серед них усі контракти із медичними закладами Закарпаття, п’ять з яких із фтизіопульмонологічним лікувально-діагностичним центром.

Відмітимо, що Львівський обласний лабораторний центр 26 травня розірвав договір із ТОВ “Бравіс-КР” на закупівлю респіраторів Це сталося після публікації “Наші гроші. Львів” з’ясували, що вартість одного респіратора становила 335 грн. за штуку, що втричі дорожче ринкових цін.

Залишити відповідь