Яких прикмет і забобонів дотримуються закарпатські грибники

Суспільство

Комусь щастить весь час повертатися додому з повними кошиками білих грибів, а інші не можуть знайти бодай одного.

Звісно, головні правила це – досвід та знання грибних місць де з року в рік виростають нові грибочки. Але є кілька неписаних правил, яких дотримуються грибники.

Кажуть, що в лісі не можна галасувати, бо гриби злякаються та сховаються. Потрібно йти рано вранці, як тільки сонце почне вставати. Так більші шанси, що вас ніхто не випередить.

Обов’язковий атрибут грибаря – палиця. Нею зручно перевіряти чи є під купою листя бажана знахідка. А ще спиратись на неї, коли рухаєтесь в гору. Також вона може допомогти не зустрітись зі змією. Спочатку ставте палку на землю, а потім туди ставайте.

Справжні грибники не збирають дуже маленькі та старі гриби. А ще обов’язково делікатно зрізають гриб, щоб не пошкодити його корінь-грибницю.

Не варто також нищити гриби, які ви не берете чи будь-що інше у лісі.

Ще одне правило – де є 1 гриб, там є і інші. Часто так буває, що неподалік одного грибочка є ще кілька таких самих. Тому, коли вам пощастило, треба уважно оглянути територію навкруги.

Ну і щоб ще більше надихнути вас на похід по гриби, пропонуємо перегляну, яких красенів приносять додому цьогоріч закарпатці.

За нашими грибами приїжджають навіть відомі телеведучі.

Залишити відповідь