Випускний під питанням: що думають ужгородські мами про заборону

Суспільство

Ще як мінімум місяць масові заходи будуть під забороною. Уряд же закликає взагалі не проводити випускні вечори в садках та школах.

Офіційних святкування в ужгородських садках точно не буде, школи – під питанням. 

Журналістка «Голосу Карпат» дізналась як реагують мами випускників на такі заборони та що думають самі випускники.

Більшість батьків, які взяли участь в опитуванні, проти проведення випускних вечорів у садочках, посилаючись на епідеміологічну ситуацію.

Проте, є й такі, які кажуть, що випускний – важлива складова життя їхніх дітей. Тетяна Лазір сказала, що у садочку її молодша донька теж випускниця і вони навіть на альбом ніяк не встигли сфоткатись.

«Випускного точно не буде, хоча дуже хотіла, ну що поробиш головне здоров’я діток», – сказала жінка.

Інша мама, Маріанна Попелич, теж підтримує випускний у садку

«Я і за випускний в садочку, моя Маруська випускниця і тут тобі на… Я і в вересні навіть не проти, якщо згодні будуть батьки. Це особлива частина життя кожної дитини», – сказала вона.

Ирина Маркуш-Пекарь вважає, що заборона масових заходів доречна.

«Я вважаю,що це правильно. І так скептично відношусь до цього всього.Особливо стояти на лінійці годину», – зазначила мама.

Що стосується випускників початкової школи, то тут думки розділились. Мирослава Кожахметова-Фанта розповіла, що її донька розчарована, що не буде випускного, бо мріяла одіти гарну сукню. Але вони домовились, що влітку відсвяткуємо випускний сім’єю. Такий самий вихід із ситуації знайшла Антоніна Селменська.

«Моя дитина навчається у 4-му класі, мав би бути випускний, але я впевнено і спокійно пояснила, що через обставини, ми проведемо свято у родинному колі. Ми разом спланували програму, меню. Зараз Ксюшенька з нетерпінням чекає на своє свято», – зазначила мама.

Наталія Пономаренко сказала, що у школі поки про випускний мовчать. Але навіть якби і робили якісь заходи, я вона б дитину не пустила. До кінця літа вони планують пускати дітей в будь-який колектив. Такої ж думки притримується і Антоніна Стряпко.

«Моя дочка закінчує 4 клас. І навіть якщо будуть послаблення карантину, думаю, ми не підемо на випускний. Не варто зводити все шкільне життя до одного дня, бо спогадів є достатньо і без того, щоб ризикувати здоров’ям. Як правило всі ці випускні більше треба батькам, ніж дітям», – підкреслила жінка.

Що стосується випускників старших класів, то тут ситуація трохи інша. Багато батьків кажуть, що «Останній дзвоник» можна не проводити але випускний вечір дітям зробити варто, як варіант, у серпні.

«Моя у 10 класі. Каже, що це неправильно, і що вони мріють про випускний. Думаю, можна провести у липні чи серпні», – сказала Наталія Столярова.

«Я б , на місці випускників старших класів, не 4-тих, уявляю як би хотіла випускний. Все ж таки це як заключна частина їхнього шкільного життя, шкільних років дружби , це чудові (особисто у мене) спогади. При цій ситуації варто вже якось домовитись, що перенесуть випускний на серпень, наприклад. Потрібно дати дітям хоч надію, що він відбудиться, як тільки покращиться ситуація у світі і країні загалом. А на рахунок останнього дзвоника, як і лінійки на 1 вересня не вважаю за потрібне проводити», – сказала Наталія Калініна.

Антоніна Селменська притримується іншої позиції.

«Мріяли про випускний? Можливо. А багато хто й не мріяв. Все частіше ми чуємо про те, що старшокласники передали кошти, які планували витратити на випускний, на благодійність. Або планують групові поїздки, походи, квести, мега ігри… безліч варіантів, які можна організувати і наприкінці літа», – наголосила жінка.

Маріанна Попелич розповіла про свій особистий досвід.

«100% випускний треба, якщо хочуть учні. Я от ,наприклад , в 10-11 клас пішла лише через випускний, категорично не хотіла йти вчитись після 9 класу в коледж», – розповіла вона.

Загалом, більшість батьків випускників садочків та початкової школи не вважають святкування надважливим, тоді як ті, діти яких закінчують старшу школу, притримуються думки, що випускний – це важливо і їхні діти хочуть його відсвяткувати.

Залишити відповідь