Виповзла погрітись: в Мукачеві в центрі міста помітили змію

Суспільство

З потеплінням, яке прийшло вчора в Мукачево, активізувалися змії. Мукачівець зафіксував плазуна практично в самісенькому центрі міста

Фото плазуна розмістив у соцмережі Фейсбук користувач Олександр Мальцев із міста Мукачево.

“Сьогодні на набережній Парк Вленберга на велодоріжці!”, – ідеться в дописі до фото.

Як відрізнити отруйну змію від неотруйної?

В нашій місцевості отруйною вважається лише одна змія — це гадюка європейська. Як розповідають фахівці, її дуже легко впізнати за зовнішнім вигляді.

У гадюки голова має загострені чіткі грані у вигляді ромба. І другий дуже важливий момент, який теж можна візуально одразу побачити – малюнок. Звичайна гадюка має чіткий ромбовидний візерунок по хребту і на загальному світло-сірому, бежевому фоні тіла йдуть ромби. Є інші варіації – темно-коричневий або чорний колір. Такі гадюки теж зустрічаються, але їх теж легко можна відрізнити по формі голови. Тобто, вона може бути чорного кольору, але голова обов’язково ромбовидна.

Для вужа характері яскраво-жовті, або рожево-помаранчеві “вушка”. Водяні вужі мають болотно-зелену шкіру з темними плямами. Зазвичай вони дуже спокійні й не бояться присутності людини.

Крім того вуж має круглу зіницю, а гадюка – вузеньку щілиноподібну.

Фахівці зазначають, що людям особливо приглядатися до змії та з’ясовувати, чи вона отруйна, не варто, а треба просто уникати зустрічі з нею.

Якщо побачили у траві якийсь незрозумілий рух – зупиніться, не робіть різких рухів, тримайте цю ділянку в полі зору. Зробіть два-три кроки назад та обійдіть це місце. Гадюка не бере на себе ініціативу атаки, вона лише захищається. І якщо її не провокувати та старатися зловити чи роздивитися, то вона ніколи не вкусить.

Залишити відповідь