Від казок до ІТ-кар’єри: Андрій Антонов та його мобільний застосунок із українськими казками

Суспільство

Мукачівець Андрій Антонов створив безкоштовний мобільний застосунок “Казки з дитинства” в текстовому та аудіоформаті українською мовою. Одразу завантажте собі на IOS чи Android, читайте дітям або слухайте разом. А ми розповімо про Андрія та про історію цього волонтерського проєкту, з якого, до речі, у хлопця стартувала IT-кар’єра.

Андрій закінчив Київську державну академію водного транспорту за спеціальністю “Судноводіння”, одружився з Юлією, відтак пара вирішила змінити столицю на менше місто, аби там народити дітей. Повернулися в Мукачево, тут народилися Міа і Флора, а понад рік тому родина переїхала до Берліну, де Андрій працює програмістом.

ІТ-сфера почалася після … чаю. Насправді, хлопець подався в ІТ через невдалу спробу в бізнесі. Вони з партнером запустили інтернет-магазин китайського чаю, відкрили офлайн-точку, де готували якісні чай та каву. Проте це був шалений 2014-й, тож не всім було до чаю.

«Ми тягнули цю справу майже рік. Курс долара невпинно зростав, а нам періодично треба було поповнювати запаси чаю. Одного дня ми з другом зрозуміли, що наразі цей шлях не приведе нас у світле майбутнє, і ми доволі успішно продали нашу справу як “готовий бізнес під ключ”. Коли я вже знав, що більше не можемо займатися чаєм, а сім’ю треба підтримувати, вирішив пуститися берега і почав вивчати програмування».

Він цілковито самотужки освоїв програмування. Шукав вакансії, а знайомий рекомендував, мовляв, значно легше знайти роботу, якщо є портфоліо з власними розробками. Тому треба було вигадати цікавий застосунок. Андрій спитав поради у того ж знайомого, а він і розповів, що шукає для дворічного сина казки українською. Тож виникла ідея! За два тижні майбутній програміст створив застосунок “Казки з дитинства” для Android, залив на Google Play, розіслав лінк друзям і близьким. Проте активність була незначна, автор жартує, що тільки родичі завантажували. Фейсбук ще не був популярним в Україні, тому не вдалося одразу просунути свій продукт.

Та одного дня стався активний стрибок – за дві доби “Казки з дитинства” завантажили близько 1000 разів. Виявляється, хтось поширив у групі “И так поймут”, яка пропагує і захищає українську мову, український контент. Це був кльовий імпульс. За певний час застосунок сягнув до ТОП-пошуку і тривалий період залишався на перших позиціях за запитами “казки”, “казки українською”.

Залишити відповідь