В центрі Колочави будується атракційна пасіка з розумними вуликами

Суспільство

В Колочаві незабаром з`явиться особлива атракційна пасіка, це не звичайний дерев’яний вулик, а справжні апартаменти з сонячними батареями та різноманітними функціями. Так виглядає сучасне житло для бджолиних родин.

В розумному вулику, застосована технологія, яка дозволяє дистанційно стежити за тим, що відбувається з бджолами. Вулик містить різноманітні датчики вологості температури та ваги. Інформацію пасічник може отримувати на телефонний додаток.

Такі вулики вже незабаром стануть частиною атракційної пасіки, що з`явиться в центрі Колочави. Її частиною будуть вулики, що нагадують справжні архітектурні пам’ятки. Така особлива пасіка вже майже готова до використання

Серед проблем закарпатських бджолярів, це відсутність ефективної державної фінансової підтримки та недостатнє ветеринарне забезпечення, що призводить до неконтрольованого поширення хвороб, а також зникнення деяких видів бджіл. Як до прикладу Карпатської бджоли. Над збереженням унікального виду працюють і в НПП «Синевир». Тут створено науково-дослідну пасіку, де зосереджено увагу на загрозливій проблемі зникненні чистопородності карпатської бджоли.

Проект реалізується в межах Програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна”. Виконує його Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. Саме в рамках цього проекту, в Колочаві незабаром з`явиться особлива атракційна пасіка.

Така особлива пасіка з`явиться на території місцевої школи, однак вона буде огороджена і розташована на безпечний дистанції від шкільного подвір`я. Також тут планують розробити і туристичний маршрут “Колочавські медові стежки”. На думку тутешніх, все це, без сумніву, сприятиме збереженню природної спадщини, популяризації традицій бджільництва та створить ще одну цікаву атракцію для туристів.

Залишити відповідь