Ужгородська лікарня переплатила у півтора рази за обладнання для виявлення антитіл

Суспільство

Ужгородська центральна міська клінічна лікарня підписала договір із приватною підприємицею Юлією Дудою на закупівлю імуноферметного аналізатора за 346 тис. грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За договором, замовили імуноферментний аналізатор моделі ImmunoChem. Це пристрій для визначення наявності антитіл до вірусних або бактеріальних хвороб. Комплект складається із аналізатора моделі ImmunoChem-2100, пристрою для промивки, це мікропланшет ImmunoChem-2600 (тип А), та пристрою для струшування та інкубації – ImmunoChem-2200 (тип B) або ж лабораторний шейкер, інформує Наші гроші Львів.

Імуноферментний аналізатор ImmunoChem

В угоді вартість вказана за весь комплект, а тому скільки обійшовся лікарні кожен з елементів обладнання – невідомо.

Однак чимало лікарень в Україні замовляли аналогічний товар значно дешевше. Хмільницька лікарня (Вінницька область) замовила такий комплект за 220 тис. грн. За цим тендером вартість аналізатора дорівнювала 89 тис. грн, пристрій для промивки також 89 тис. грн, а лабораторний шейкер 42 тис. грн.

Ще дешевше це обладнання закупили у Бродівській лікарні – 200 тис. грн сумарно. Приблизно така ж ціна набору була і до пандемії. У червні 2019, тобто рік тому, станція переливання крові у Маріуполі підписала договір на такий аналізатор за 199 тис. грн.

Таким чином, ужгородська лікарня заплатить на 50-70% більше, ніж інші медичні заклади за аналогічний товар.

Як повідомили нам у компанії «Інтермедика-Україна», яка також займається продажем такого обладнання, його можна придбати і за 180 тис. грн, що вдвічі дешевше, але чекати потрібно щонайменше кілька тижнів. В багатьох інших постачальників імуноферметний аналізатор також зараз відсутній – поставки очікують лише за кілька тижнів або продають під замовлення.

Юлія Дуда зареєстрована у селі Соколя (Львівська область) і отримує держзамовлення лише від медичних закладів Закарпаття. З початку 2020 року Дуда вже підписала 29 контрактів на 1,83 млн грн.

Як раніше повідомляли «Наші гроші. Львів», наприкінці травня вона продала Закарпатському фтизіопульмонологічному лікувально-діагностичному центру респіратори «Мікрон» по 131 грн/шт, в той час коли їх ринкова вартість становить близько 75 грн/шт.

Залишити відповідь