Успішна акція “Фото Патріота” відбулась в Ужгороді

Суспільство
Майже 32,5 тис грн зібрали в Ужгороді на волонтерській акції “Фото патріота”

Жовто-блакитний стяг та ціла черга із охочих отримати символічні світлини. Уже 7 рік поспіль в Ужгороді до Дня прапора та Дня Незалежності України триває акція «Фото патріота».

Людмила із чоловіком та двома синами бере у ній участь із першого дня. Каже: “захід дарує піднесений настрій, а за фото можна простежити, як ростуть діти”.

Людмила ЛІВАК, ужгородка, бере участь в акції уже 7 рік:

– Перший раз, коли ми фотографувалися, то Петрику було півроку. А тепер йому 6. Це разюча різниця. День незалежності ніби не відбувся, якщо ми не сфоткалися на «Фото патріота». Цікаво спостерігати, порівнювати старі світлини із тим, що є зараз. Навіть пригадувати те, що ми відчували, переживали у минулому. Дуже багато з цим пов’язано.

Вісім найкращих професійних фотографів Ужгорода протягом двох днів позмінно працювали виключно на волонтерських засадах. А насправді фотосет від кожного вартує чималих грошей. Тут інша мотивація: заробити кошти на допомогу воякам.

Сергій ДЕНИСЕНКО, фотограф, організатор акції «Фото патріота»:

– Цього року дуже успішна акція. Ми порахували, що за перший день зібрали стільки, скільки минулого року за два. Це якщо говорити про фінансову складову. А взагалі люди є із самого ранку, хороша погода, вихідні дні, гарні люди гуляють набережною, заходять фотографуватися. Є й ті, хто йдуть адресно, адже «Фото патріота» — впізнавана акція, її всі знають.

За два дні вдалося зібрати 32 395 грн. І це новий рекорд для акції: він на 6 тисяч більший, ніж було у 2014-му. Волонтери руху підтримки закарпатських військових нині акумулюють кошти, в основному, для ремонту техніки. Адже, війна на Сході України — триває.

Андріяна РУСИН, волонтерка Руху підтримки закарпатських військових:

– Слів мало, але хочу сказати: фінансова сторона цього року активна. Радує, що люди радо йдуть. Приємно, бо люди розуміють, що відбувається, для чого це потрібно, розуміють свою відповідальність. І вони можуть долучитися до того, аби бути одним цілим і захистити свою країну і мати свою часточку в тому.

Окрім світлин на фоні жовто-блакитного прапора, ужгородці активно грали й у волонтерську безпрограшну лотерею.

Усі зазнімковані моменти можна знайти у тематичній групі «Фото патріота — Ужгород» у мережі Фейсбук.

Більш детально: https://youtu.be/RysOHVDCFgs

Залишити відповідь