У справі розтрати коштів у п’ятницю суд розгляне збільшення першого запобіжного заходу головному “господарнику” Ужгорода

Суспільство

Йдеться про запобіжний захід в об’єднанній корупційній справі щодо розтрати бюджету Ужгорода на майже 1 млн грн при реконструкції площі Кірпи та майже 500 тис на площі Поштовій.

Сьогодні, 5 червня, о 8:30, Ужгородський міськрайсуд під головуванням судді Олега Придачука має розглянути клопотання про зміну міри запобіжного заходу директору Департаменту міського господарства міськради Володимиру Бабидоричу, який підозрююється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191 та ч.1 ст. 366 Кримінальнорго кодексу України.

Йдеться про привласнення, розтрату майна в особливо великих розмірах, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення.

Тобто, йдеться про зміну раніше обраного В.Бабидоричу запобіжного заходу в справі розтрати майже 470 тис грн, виділених на ремонт площі Поштової у м. Ужгороді, до якої приєднали епізод по реконструкції площі Кірпи перед залізничим вокзалом.

Нагадуємо, 7 травня, суд в першій справі по Поштовій, взявши посадовця під варту, визначив альтернативну заставу в майже 1,5 млн грн, яку було внесено буквально протягом декількох годин.

Цього ж разу, з врахуванням інкримінованої йому шкоди по приєднаному епізоду щодо площі Кірпи в 900 тис грн, сума нової застави мала би сягнути відповідно вдвічі більше – від 3 млн грн. Оскільки, згідно з кошторисом, сама вартість лише додаткових робіт з реконструкції площі Кірпи сягла майже 3,3 млн грн, а повна – понад 6 млн. грн.

Як раніше інформувало Закарпатття онлайн, попередній розгляд клопотання про “запобіжку” щодо площі Кірпи був запланований на 25 травня, однак зірвався через неявку прокурора.

Саме ж кримінальне провадження зареєстроване Ужгородською місцевою прокуратурою у січні 2019 року. З того часу прокурорами проведено серію слідчих дій. Тривалий час проводилась експертиза. Власне, її результати і стали підставою для оголошеної цьогоріч в березні В.Бабидоричу підозри. До слова, саму підозру посадовцю міська поліція не могла вручити тривалий час через начебто його раптове перебування “на лікарняному” і у “не встановленому місці”.

Відповідальність за інкримінований злочин за розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах, відповідно до ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України, передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Залишити відповідь