У Брустурянському лісгоспі є унікальні об’єкти природо-заповідного фонду

Суспільство

На території лісового господарства є три заказники місцевого значення – лісовий «Явірник» та ботанічні «Аршична» і «Бертяник», а також пам’ятки природи місцевого значення – ботанічна «Сосна гірська «Жереп» та гідрологічна «Джерело».  Лісовий заказник місцевого значення «Явірник» було створено з метою збереження і відтворення пралісу явору з домішкою ясеня гірського та ільми. Він входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлений особливий режим охорони, відтворення та використання. Цей заказник загальною площею 37,4 га розташований у кварталі 6, 10 Кедринського лісництва ДП «Брустурянське лісомисливське господарство». У цьому ж лісництві,  у кварталі 6 (виділ 22), кварталі 9 (виділ 25), кварталі 10 (виділ 1), розташовано й ботанічний заказник місцевого значення «Аршична». Основна мета його створення – це збереження і відтворення природних угруповань трав’янистих рослин з перевагою арніки гірської. 
Ще один ботанічний заказник місцевого значення «Бертяник» загальною площею 53,5 га розташований у кварталі 45 Плайського лісництва. Його мета – збереження та відтворення сосни гірської на кам’янистих розсипах на висоті 1200-1400 м над рівнем моря. 
У Плайському лісництві, у кварталі 10, з метою збереження у природному стані сосни гірської також було створено ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Сосна гірська «Жереп». Ще одна пам’ятка природи місцевого значення – гідрологічна. Це – «Джерело» загальною площею 5 га, розташована у кварталі 6 (виділи 12, 15, 16, 18) Лопухівського лісництва. І створена вона задля  збереження у природному стані джерела з хлоридно-натрієво-кальцієвою водою загальною мінералізацією – 45 г/л. 
На території пам’яток природи забороняються суцільні, поступові, лісовідновні та прохідні рубки, видалення захаращеності, полювання та будь-яка інша діяльність, що загрожує збереженню або призводить до деградації чи зміни первісного їх стану.
В.Михалчич, інженер з охорони лісу ДП «Брустурянське ЛМГ».

Залишити відповідь