У Берегові за ціною “коцки” продають Будинок культури з унікальним панно

Суспільство

В мікрорайоні Геолог днями розпочалися роботи з реконструкції паркової зони біля колишнього Будинку культури.

На сайті PROZORRO замовником значиться Управління міського господарства та благоустрою Берегівської міської ради, переможець оголошеного тендера ФОП “АВЕТІСЯН АВЕТІК АБОВОВИЧ”, ціна робіт складає – 1 млн 600 тис грн.

Наразі тут працюють бульдозери. З майданчика вивозять стару бетонну плитку. Замість неї буде нова, а також лавиці, ліхтарі, клумби. Новина, безумовно, позитивна. Однак, на жаль, безгосподарним залишається будівля колишнього Будинку культури. У буремні роки він опинився за борги у власності “Укргазбанку”, декілька разів виставлявся на торги. Однак покупця так і не знайшлося.

Для жителів цей будинок – справжній головний біль. Мало того, що він руйнується, і через це псується вигляд всього мікрорайону. А ще там є можливість “розважитися” для молоді, безхатьків і не тільки.

Як з’ясувалося у міській раді не планують викупити та повернути будівлю громаді. Немає і охочих придбати його для ведення бізнесу.

До речі, нині колишній Будинок культури коштує вже втричі менше, ніж раніше. Якщо у 2019 році він виставлявся на торги за початковою ціною 5,5 млн гривень, то тепер продається за 1 784 000 грн (67 000 доларів США). Це приблизно ціна типового одноповерхового будиночку (так званої “коцки”) в Ужгороді.

Будинок має два поверхи, актовий зал і загальну площу майже 2,5 тисячі квадратних метрів. Цікавий він тим, що на фасаді розміщено унікальне мозаїчне панно з життя геологів, яке викладалося за малюнком відомого закарпатського скульптора Ганни Горват.

Це приміщення можна використовувати як за призначенням, так і влаштувати тут, скажімо готель, магазин, офіси тощо. Тим паче, за кілька кілометрів кордон з Угорщино, КПП “Лужанка”, відомі термальні басейни і багато чого іншого. Очевидно, що потенційного інвестора відлякує вкрай занедбаний стан будівлі та відсутність необхідних комунікацій.

Залишити відповідь