У Берегові вручили відзнаки

Події

З нагоди Дня національної єдності високі нагороди вручили в Генеральному консульстві Угорщини в м. Берегові. За роботу в діаспорі Срібний Хрест «За заслуги» отримав педагог Тібор Ціглер, а Золотий Хрест «За заслуги» – Мігай Дебрецені, колишній співробітник угорського державного мовника.

Захід, який провели в приміщенні Генерального консульства Угорщини в м. Берегові 4 червня, мав символічне значення, адже відбувся в День національної єдності, до 100-річчя підписання Тріанонського мирного договору. Окрім визнання роботи закарпатців, нагороди свідчать про те, що угорська громада об’єднана донині.

Присутніх привітав, зокрема, Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Матяш Сіладі. Дипломат наголосив, що минулі сто років як в Угорщині, так і за її межами пройшли в дусі національного виживання та відновлення. «Угорська нація дивиться не в минуле, а в майбутнє. Угорщина всіма силами підтримує процвітання нації, ми живемо та працюємо в цьому дусі. Якщо подивитися назад на десять чи сто років, то побачимо, що вдалося досягнути багато», – зазначив Генеральний консул. На думку дипломата, важливо, аби кожен угорець на території Угорщини чи за її межами міг жити повноцінно та створювати духовні цінності. «Представники угорської громади завжди демонстрували та продовжують демонструвати саме ці якості», – підкреслив він.

Після привітань відбулося вручення високих нагород. Мігай Дебрецені, уродженець Чопа, отримав Золотий Хрест «За заслуги». Журналіст подякував своїм колегам, наставникам, з котрими працював протягом 30 років.

Тібор Ціглер отримав Срібний Хрест «За заслуги» за досягнення в зміцненні й поглибленні українсько-угорських зв’язків у Рахівському районі та понад 61-річну діяльність. Педагог подякував за високу відзнаку й наголосив, що ця нагорода – для всіх угорців Рахівського району, котрі допомагали йому в роботі протягом минулих років.

Культурну програму заходу забезпечили актори Закарпатського обласного угорського драматичного театру Аттіла Ференці та Наталія Гал.

Залишити відповідь