“Ремонтуючи” дах апеляційного суду, в Ужгороді нищить дах історичної будівлі у Малому Ґалаґові

Суспільство

Апеляційний суд по-варварськи нищить будівлю на Малому Ґалаґові.

Як повідомляють активісти руху Save Uzhhorod, “Минулого року ми були запрошені керівництом апеляційного суду Закарпатської області на зустріч з метою консультації щодо майбутнього ремонту будівлі суду на вул. Довженка, 7. На цій зустрічі нам пообіцяли, що дах буде відновлено в існуючому вигляді.

Нещодавно на будівлі розпочалися роботи із заміни покрівлі даху, під час яких було зруйновано характерний для будівель першої половини 1920-х років масивний ступінчастий карниз на східному фасаді споруди”.

Активісти негайно зконтактували з керівництвом суду і повідомили про неприпустимість будь-яких видозмін будівлі та необхідність відновлення втраченої частини карнизу. У відповідь же отримали запевнення, що буде проведено консультації із фахівцями щодо збереження карнизу.

Натомість зараз можна спостерігати, що розпочався демонтаж карнизу на довшому чільному фасаді. Вигляд будівлі та її пропорції будуть безповоротно зіпсовані.

“Логіка цього дикого руйнування культурної спадщини не зрозуміла. Особливо зважаючи на те, що зараз ведеться робота над номінуванням комплексу Малого Ґалаґова до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Як бачимо, перед середньовічною дикістю безсилі жодні консультації, роз’яснення та роздача інформаційних матеріалів. Зважаючи на те, що апеляційним судом також готується проєкт ремонту фасаду, маємо всі підстави вважати, що фасад цієї, дійсно унікальної, будівлі буде також понищено”, – повідомляють у Save Uzhhorod.

Залишити відповідь