Протести на кордоні: юристи розповіли про схеми контрабанди, у яких задіяні буси

Суспільство

“Італійські буси”, які 31 травня перекрили прикордонний перехід між Україною та Угорщиною, могли виявитися частиною контрабандної схеми. Видання OBOZREVATEL написало про схеми, які допомагають підприємцям економити на митних зборах. Зазвичай подібні автомобілі перевозять не відправлення бідних заробітчан, а товари, за які власники не хочуть платити податки. Закарпатський адвокат Олександр Пересоляк розповів, як працює схема:

“Насправді, це автобуси, які за допомогою так званих “піджаків” переправляють через кордон контрабанду. Просто СБУ й поліція перекрили цей канал і зажадали, щоб вони платили податок”, – розповідає правник.

Детальніше про те, як працює ця схема, пояснив керівник ГО “Прозорий кордон” Михайло Катрук. Він розповів, хто такі “піджаки”, які сприяють контрабанді. Справа в тому, що за новими правилами українець може перетнути кордон туди й назад один раз у 72 години. І може перевезти 50 кг вантажу вартістю не більше 500 євро для особистого користування. Це і враховують підприємці, щоб розділити вантаж на дрібні партії й не платити податки. За словами Михайла Катрука, зазвичай із боку Європи – Угорщини чи Польщі – до кордону під’їжджає фура з товаром, яий потім дрібними партіями вивантажується в буси і колоною вони прямують до кордону з Україною

Там на них уже чекають буси з “піджаками” (жителі Львівщини, Закарпаття, які заробляють тим, що перевозять через кордон контрабандні товари, зокрема піджаки, які навіть одягали на себе по кілька штук. – Авт.). Після проходження пункту пропуску мікроавтобуси знову з’їжджаються в певній точці і знову перевантажують товар у фуру, яка вже їде до місця призначення”, – розповідає Катрук.

Розповів він про зовсім нахабну схема. Коли навантажений ущерть бусик із продуктами або хімією проїжджає через зелений коридор. Після того, як на пунктах пропуску встановили відеокамери, то митники не можуть не відчиняти двері авто й автобусів. Але вони “зовсім не бачать” контрабанду і пропускають порушників.

Нагадаємо, на території Чорноморського рибного порту вилучено контрабандних цигарок на суму 69 млн гривень. Нагадаємо також, що колишня очільниця Нацполіції Хатія Деканоїдзе прокоментувала чутки про можливе призначення її головою Державної митної служби. 

Залишити відповідь