Після перемоги активістів, ужгородська “Кірпічка” отримала “владний” шанс стати облаштованою зоною відпочинку

Суспільство

Парк Перемоги, він же «Кірпічка». Йдеться про зелену зону і штучне озеро , яке утворилося тут на місці колишнього кар’єра. Після ряду судових розглядів ласі майже 9 гектарів землі – у власності громади міста. Надалі Ужгородська міська рада затвердила детальний план території парку.

Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода:

– Виникала маса запитань. Чи ми включаємо в територію частину колишнього цегольного заводу. Чи ми якось впорядковуємо територію біля входу вулиці Заньковецької. Чи ми залишаємо підходи через багатоповерхівки з вулиці Минайської.

Визначена сама площа парку. Це майже 9 гектарів. Межі встановлені.

На черзі – подальше оформлення земельної документації і надання парку статусу рекреаційної зони. Доручення міського голови уже є.

Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода:

– Якщо ми це зробимо і на наступну сесію ми це зможемо затвердити – це буде великий прорив. Щоб більше ніяких зазіхань на територію не було.

Тільки тоді можна буде перейти до проектної документації. Обговорити із ужгородцями всі деталі і визначити, як врешті повинен виглядати парк.

Напрацювання уже є. Йдеться про два проектні плани ландшафтних архітекторок, розроблені ще кілька років тому.

Олег БОРШОВСЬКИЙ, головний архітектор Ужгорода:

– Ми маємо зараз то все об’єднати. Знайти якісь спільні точки дотику, сказати, що саме таким ми бачимо концепцію розвитку даного парку.

Та все ж поки без точних термінів. І коли занедбана територія «Кірпічки» перетвориться у доглянутий парк – невідомо. Все залежить від того, наскільки швидко дійдуть до спільних із громадою міста рішень.

Залишити відповідь