Незвичні правила для закарпатських школярів

Без категорії, Суспільство

Про те, як себе поводити учням у школах в нових епідемічних умовах розповіли в МОЗ та в Закарпатському обласному центрі громадського здоров’я.

Очільник міністерства наголосив, що 1 вересня навчальний процес почнеться в усіх регіонах, окрім адміністративно-територіальних одиниць з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки. Зазначимо, що наразі на Закарпатті немає району з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки.

Відтак, всі закарпатські школярі 1 вересня підуть до школи, проте діткам треба буде дотримуватися певних правил.

Що зміниться для учнів

  • До школи дитину тепер не пустять без маски. Єдиний виняток – для учнів молодшої школи – 1-4 класів. А от під час проведення занять маски можуть не використовуватися.
  • Час початку та завершення занять для класів і груп має бути різним. Графік харчування також формується з урахуванням максимальної кількості учнів, які можуть одночасно отримувати та вживати їжу, дотримуючись дистанції в один метр.
  • Для школярів діятиме маршрути руху і графік таким чином, щоб запобігати скупченню людей.
  • Перед початком занять педагоги будуть проводити опитування учнів щодо самопочуття та обстежуватимуть на ознаки респіраторних захворювань. У разі виявлення хвороби, учня ізольовуватимуть в окреме приміщення та повідомлятимуть батьків.
  • Пересування школярів між навчальними кабінетами повинно бути мінімізоване.
  • У коридорах та приміщеннях має бути розмітка для відокремлення учнів різних вікових груп.
  • Після кожного заняття провітрювати приміщення впродовж 10 хвилин.
  • Проведення занять з окремих предметів на свіжому повітрі.
  • На всіх входах до закладу мають бути місця для обробки рук антисептичними засобами. Основним заходом гігієни є миття рук з милом.

В регіонах, що відносяться до помаранчевого рівня епідеміологічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.

У разі виявлення симптомів захворювання у дитини під час занять на неї треба надіти маску, відвести в окреме приміщення та повідомити батьків. Після цього вони мають звернутися до сімейного лікаря, який забезпечить приїзд бригади «швидкої», якщо цього потребує стан дитини.

Рішення про ізоляцію контактних з хворим осіб прийматиме лікар-епідеміолог після підтвердження випадку COVID-19

Залишити відповідь