Неповторність Закарпаття вражає: на Рахівщині виявили хатинку вівчарів

Екологія, Суспільство

У Карпатах виявили унікальний старий будинок. Про це розповів мандрівник Олег Добко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Повідомляється, що в Карпатах на масиві Свидовець Рахівського району, на висоті 1600 метрів мандрівники виявили унікальну будову — будиночок вівчарів. Унікальність цього будиночка полягає в тому, що він знаходиться на великій висоті і всередині має вісім кутів.

Чоловік підкреслив, що подібні будови зараз можна виявити лише в книгах з етнографії Гуцульщини. Також Олег вважає, що не дивлячись на вік і зовнішній вигляд, будиночком користуються в літній період.

Такі приміщення вівчарі називають колибами – це будинок пастухів на полонині, який призначений для догляду за худобою, протягом теплої пори року.

Бувають також колиби лісорубів, проте зараз їх майже не залишилося, адже повністю змінився стиль господарювання в лісозаготівельній галузі.

У такому будинку зазвичай немає вікон і підлоги. У ньому можуть проживати від 2-х до 8-ми чоловік. У центрі будівлі відведено місце для багаття – “ватри”. Уздовж стін розташовані дерев’яні полиці для речей і лежаки. У даху будиночка зроблено спеціальний отвір для відводу диму.

Ми так багато не знаємо, але найгірше – не готові помічати.

Жиймо для себе, помічаймо красу нашої рідної землі і вона відкриє нові секрети та горизонти.

Залишити відповідь