На Закарпатті ще діятиме заборона: В Угорщині та Чехії відчиняють термальні басейни

Суспільство

Відповідно до розпорядження уряду та рішення мерії Будапешта, в столиці Угорщини з 30 травня відчиняють перші термальні ванни та басейни.

Зокрема з наступної суботи відчиняють двері відомі лазні Палатінус, Паскаль, Пестержбеті, Чіллагедь та Римські купелі. А з 15 червня відкриється баня Пюнхошфюрдо (на фото).

Усі заклади повідомили, що готові знову приймати гостей, готуючись до відкриття з максимальним рівнем запобіжних заходів безпеки, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Також було зазначено, що гості матимуть змогу відпочивати та насолоджуватися абсолютно безпечно.

Зазначається, що науковці довели, що молекула коронавірусу оточена спеціальною оболонкою, яка руйнується від впливу хлору. І тоді вірус втрачає здатність заражати людей. Відповідно, у басейнах, де здійснюється хлорування води практично немає шансів заразитися, оскільки кількість хлору, що використовується є достатньою для знищення молекул вірусу.

Тож сезонні квитки, придбані раніше, знову діють. Тим, хто придбав річні пропуски, отримають повернення коштів за втрачені три місяці.

Уряд Чехії також оголосив про черговий етап пом’якшення карантинних заходів, і з 25 травня дозволять працювати ресторанам, барам і басейнам.

Натомість на Закарпатті відомі термальні комплекси не можуть ще точно сказати про дату свого відкриття. Наприклад, у комплексах “Косино” та “Жайворонку” поки що діють карантинні обмеження. Останній вже розпочав свою роботу 16 травня, але лише з відкриття літньої тераси.

За словами головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка питання відкриття басейнів нині «поставлено на паузу», оскільки там існує ризик інфікування коронавірусом.

“Басейни є групою ризику, якщо відкриваються басейни – відкривається волога зона в спортзалах з джакузі, саунами – там великі контакти, там може бути інфікування. Це питання ми поки поставили на паузу”, – заявив Ляшко. Натомість він вважає, що пляжі відкривати можна, адже морська або проточна вода не дозволить відпочивальникам інфікуватися.

Ці заяви керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміолог Андрій Александрін вважає ці обмеження “безглуздими”.

“Сьогодні у всіх басейнах досить добре вода хлорується. Відповідно, якщо навіть коронавірус потрапить у воду, він там довго не виживе, він практично моментально там помре. Всі поверхні, як і в душах, так і в басейні, досить добре обробляються теж хлорвмісними дезрозчинами. Я не розумію, навіщо вводяться такі безглузді обмеження», – заявив він.

Український епідеміолог каже, що головне слід уникати великого скупчення людей в басейнах, щоб не створювати натовпу.

Залишити відповідь