Молитва за націю – День національної єдності у с. Сюрте

Суспільство

У саду реформатської церкви с. Сюрте Ужгородського району у 2014 році встановили меморіал «Національної єдності». Скульптура, яка зображує з’єднані у молитві руки, – робота митця Жолта Янковича. Починаючи із часу відкриття скульптури, щороку тут 4 червня відзначають День національної єдності, зокрема, Товариство угорської культури щодва роки проводить на цьому місці основні урочистості. 

«Цьогоріч через епідемію коронавірусу заборонено масові заходи, тож проводиться лише покладання вінків у вузькому колі, – зазначив під час урочистостей 4 червня секретар із питань культури ТУКЗ-КМКС Ласло Молнар.

За його словами, Товариство угорської культури Закарпаття долучається до кількох заходів, які дозволені в рамках епідемії, зокрема, це звучання церковних дзвонів на всій території області о 16.30 за центральноєвропейським часом, адже о 16.32 був підписаний Тріанонський договір, тож він закликав усіх у цей час долучитися до молитви за націю. Ласло Молнар також повідомив, що увечері о 20.20 у населених пунктах області будуть запалені Вогні національної єдності.

Присутні поклали вінки до меморіалу, прозвучала молитва за майбутнє угорських громад у Карпатському басейні та в усьому світі. 

Наприкінці заходу голова Ужгородського районного осередку Товариства угорської культури Закарпаття розповіла журналістам: «Ті дзвони, котрі сьогодні звучатимуть, і ті вогні, які сьогодні запалять угорці у всьому світі і в наступні 100 років, дадуть сил угорцям для життя».

Йожеф Баторі, депутат обласної ради від ТУКЗ-КМКС, наголосив: «100 років тому Угорщину пошматували, її території приєднали до невідомих іноземних держав, незважаючи на населення, що мешкало там. Ці трагічні події слід відзначати німим схилянням голови, покладанням вінків, водночас слід дивитися у майбутнє, щоб національна єдність на лише залишалася, але й міцнішала».

Голова місцевого осередку Товариства угорської культури с. Сюрте Єва Браун подякувала всім, хто вважав важливим долучитися до відзначення пам’ятної дати.

Залишити відповідь