Міжнародний батальйон “Тиса” можуть залучити до ліквідації наслідків затоплень в Україні

Суспільство

В Україну планують направити багатонаціональний інженерний батальйон “Тиса” для ліквідації наслідків стихійного лиха в західних регіонах.

Про це повідомили віце-прем’єр Ольга Стефанішина в коментарі “Інтерфакс-Україна” та  міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сіярто у Фейсбуку.

Відповідно, прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення опрацювати залучення до подолання наслідків стихії у західних областях багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.

Після проведення відповідних чотиристоронніх консультацій і схвалення відповідного рішення державами-підписантами, Україна, згідно із направленим запитом, очікує розгортання багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса” на території регіонів, які найбільше постраждали від “великої води.

“На виконання доручення уряду про ініціативу української сторони дипломатичними каналами вже сьогодні буде повідомлено сторони-підписанти угоди: Угорщину, яка у 2020 році на щорічній ротаційній основі, в рамках підписаної міждержавної угоди, є головуючою Координаційної групи, а також Румунію та Словаччину”, – сказала з цього приводу віце-прем’єр Стефанішина.

Як повідомив Сіярто, “через погоду в деяких частинах України в останні дні сталися повені. Ми запропонували свою допомогу нашим сусідам для успішного захисту та відновлення.

Угорські солдати багатонаціонального технічного батальйону TISZA, який спеціалізується на виконанні завдань після стихійних лих, готові вирушити до визначеного місця, якщо цього потребуватиме українська влада”.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, затоплення на заході України у 2020 році перевищує масштаби стихійного лиха 2008 року.

При цьому, з його слів, на Закарпаттій при загрозі такій самій, яка була у 1998 році, наслідки набагато легші.

Причиною повеней на Західній Україні поряд з вирубкою лісів стали сильні затяжні дощі і паводки.

Довідка

Відповідна угода про створення такого підрозділу для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій була підписана між Кабінетом міністрів та урядами Угорщини, Румунії і Словаччини й ратифікована українською стороною ще у 2002 році.

Основним завданням інженерного батальйону “Тиса”, який налічує понад півтисячі військовослужбовців ЗСУ, є евакуація населення, техніки і майна із зони стихійного лиха, розчищення завалів, відновлення доріг, гідротехнічних споруд, регулювання русел річки, охорона об‘єктів, супровід гуманітарної допомоги тощо.

Залишити відповідь