Місце для фотосесії: на Закарпатті квітне лавандове поле

Суспільство

Лавандова плантація квітне у Закарпатській області. Власниця фермерського господарства Мирослава Качур разом із родиною утримує понад 46 тисяч кущів лаванди у місті Перечин. Вони ростуть на двох гектарах землі.

Висадити лаванду на Закарпатті жителька Перечина Мирослава Качур вирішила після поїздки до Венеції. Чоловік купив їй парфуми з цієї квітки, і їй дуже сподобався аромат:

“Цей запах надовго вкарбувався у памְ’яті. Мені прийшла ідея висадити лаванду у нас. Чоловік довго опирався. Але ми рік читали про це, їздили, дивилися. І вирішили висадити перші 400 кущиків”.

Коли кущі пережили першу зиму на Закарпатті, Мирослава захотіла продовжити сімейну справу.

“Всі говорили, що лаванда не приживеться, що наш клімат дуже суровий для неї, що морози. Але 400 кущиків, які ми висадили, випало так, що було -26 градусів без снігу. Тому побачивши, що лаванда пережила таку низьку температуру, ми знали, що можна висажджувати її сміливо. Ті 400 кущиків були в нас два роки. Ми робили з них заготовки для майбутньої платнації”, — розповідає жінка.

Для того, щоб навчитися правильно висаджувати і доглядати за лавандою, Мирослава з родиною їздила дивитися на плантації в Болгарії, Словенії, Угорощині. Читала й додаткову літературу.

“Лаванду ми саджали за допомогою трактора. Є спеціальний диск, куди опускається лаванда. І його затискає глиною. Тому посадка 2 -хгектарів тривала недовго — 3-4 дні. У нас зроблені високі грядки, щоб стікала лашня вода , бо лаванда не любить вологу. Їй потрібне сонце. Грядки допомагають нам пережити цю дощову погоду”, — каже власниця.

Ще 8 гектарів квітів висадили в листопаді 2019-го року. Це молоді саджанці. Із лаванди тут навчилися виготовляти ефірні олії, тоніки, конфітюри, сиропи, сири та інші товари.

Залишити відповідь