Літня пора для ФК «Минай» обіцяє бути гарячою

Спорт

Днями стало відомо, що сезон 2019/20 у Першій лізі України з футболу таки продовжиться, а це означає, що попереду на головну команду Закарпаття очікує 11 надзвичайно важливих поєдинків, адже на кону – вихід до Прем’єр-ліги.

Нещодавно ми повідомляли про перше засідання Ради ліг ПФЛ (Професіональна футбольна ліга), на якому було прийнято рішення про дострокове завершення сезону. Після того засідання ПФЛ направила клубам опитувальник, де запропонувала кілька можливих форматів визначення призерів та формулу, за якою ФК зможуть провести ротацію між лігами. Зробивши аналіз відповідей клубів, з’ясували, що половина команд Першої ліги вважає оптимальним варіантом дограти чемпіонат за регламентом.

У зв’язку з цим, а також великим суспільним резонансом навколо повідомлення про дострокове завершення Першої ліги України, було прийнято рішення провести 5 червня ще одне засідання Ради ліг. На нього завітало тільки 10 із 16 команд. Серед відсутніх була трійка лідерів – львівський «Рух», луцька «Волинь» та «Минай». Відбулося голосування, під час якого «Агробізнес» (Волочиськ), «Інгулець» (Петрове), «Металіст 1925» (Харків), «Металург» (Запоріжжя), «Оболонь Бровар», «Черкащина» та президент ПФЛ Сергій Макаров проголосували за продовження сезону. А от представники «Кременю» (Кременчук), «Миколаєва», «Прикарпаття» (Івано-Франківськ) та «Чорноморця» (Одеса) були проти. Тож, зважаючи на чисельну більшість, було прийнято рішення продовжити чемпіонат згідно з регламентом. Однак вирішальне слово було за виконкомом Української асоціації футболу, який не підтримав таке рішення і порекомендував Професіональній футбольній лізі України невідкладно скликати позачергову конференцію для вирішення питання про догравання змагань ПФЛ сезону 2019/2020.

Третє, вирішальне, засідання Ради ліг ПФЛ відбулося 11 червня на столичному НСК «Олімпійський». На ньому було вирішено таки продовжити Першу лігу згідно з регламентом. Зазначимо, що за догравання чемпіонату проголосували представники «Агробізнесу» (Волочиськ), «Гірник-Спорту» (Горішні Плавні), «Інгульця» (Петрове), «Кременю» (Кременчук), «Металіста 1925» (Харків), «Металурга» (Запоріжжя), «Оболоні Бровар», «Минаю», «Руху» (Львів), «Черкащини» та «Чорноморця» (Одеса). Проти поновлення чемпіонату виступили «Авангард» (Краматорськ), «Балкани» (Зоря), «Миколаїв» і «Чорноморець» (Одеса). Луцька «Волинь» утрималася.

Також вирішили, що команди, які посядуть 15–16 місця в Першій лізі, гратимуть матчі плей-оф із командами, які зайняли треті місця в групах «А» і «Б» Другої ліги (протистояння складатимуться з двох матчів, по одному – на полі кожної з команд). Зазначимо, що сезон 2019/20 у Другій лізі України достроково завершений і перші дві команди з кожної групи отримають путівки до Першої ліги.

Щодо Першої ліги України, то поновлення боротьби заплановане на 24 червня, а базовою датою крайнього, 30-го, туру визначено 11 серпня. Дати плей-оф – 15 та 19 серпня.

Згідно з календарем чемпіонату, «Минай» за півтори місяці повинен зіграти 11 поєдинків. Суперники такі: «Кремінь» (виїзд), «Інгулець» (удома), «Балкани» (виїзд), «Металіст 1925» (удома), «Агробізнес» (виїзд), «Металург» (удома), «Черкащина» (виїзд), «Гірник-Спорт» (удома), «Рух» (виїзд), «Авангард» (виїзд), «Волинь» (удома).

Нагадаємо нашим читачам, що у другому за силою дивізіоні держави точиться напружена боротьба за трофей, медалі та перепустки до Прем’єр-ліги. За підсумками 19 зіграних турів лідером у турнірній таблиці є «Рух» (39 очок). На один заліковий бал менше у «Волині», а на два – одразу в чотирьох команд: «Минаю», «Інгульця», «Оболоні Бровар» та «Агробізнесу». Не набагато відстали від лідерів також «Металіст 1925» та «Авангард», котрі здобули 35 та 33 очки відповідно. Зазначимо, що підвищитися у класі зможуть три найкращі команди чемпіонату.

Тож із нетерпінням очікуємо на поновлення чемпіонату і сподіватимемося, що закарпатській команді вдасться здобути путівку до УПЛ у чесній спортивній боротьбі.

Залишити відповідь