Лідери Вишкова та Велятина зустрілися з головою Закарпатської ОДА

Політика

Перспективний план створення ОТГ, затверджений урядом напередодні, котрий викликав обурення мешканців смт Вишково та с.Велятино, 14 травня під час зустрічі обговорили лідери населених пунктів із нещодавно призначеним на посаду головою Закарпатської ОДА в Ужгороді. Делеговані наголосили, за необхідності готові їхати в Київ та до останнього боротися за свої права.

Представники населених пунктів детально поінформували керівника краю про здійснену заради об’єднання Вишкова та Велятина в ОТГ роботу. Вони також висловили обурення та нерозуміння того, як могло бути прийняте рішення проти  волі громади. Обидва населені пункти ще минулого року розпочали працювати над об’єднанням у громаду, тому з повним непорозумінням сприймають рішення Кабінету міністрів.

Голова ОДА вважає, що це питання має вирішитися на користь мешканців населених пунктів. Для цього він уже здійснив відповідні кроки: «Я спілкувався з керівництвом міністерства регіонального розвитку.  Дійсно, є певні позиції, котрі потрібно узгодити, зокрема, з обласною адміністрацією, котрі стосуються нашого перспективного плану. Того, який прийняли жителі населених пунктів Хустського району. Ми надіслали його. Я написав необхідний супровідний лист у міністерство. Сподіваюся, вони почують нас і врахують нашу позицію».

Голова села Велятино Жанна Микитюк наголосила: проєкт створення Вишківської ОТГ добре обміркований та економічно обгрунтований, його ухваленню передувавало детальне обговорення. «Це рішення – економічно обгрунтоване, що важливо при створенні ОТГ. Ми маємо реальні розрахунки, котрі підтверджують, що ми не будемо існувати з дотацій та зможемо забезпечити розвиток населених пунктів. Зокрема, зважаючи на те, що ми активно розвиваємо туризм Вишкова, Велятина та Шаяну», – наголосила голова села.

«У Вишкові немає нікого, хто би прагнув приєднання до Хустської ОТГ. Тому це рішення було несподіванкою для нас. Місцевих мешканців це сильно обурило. Тому ми провели позачергове засідання ради і схвалили звернення до Президента, Кабінету Міністрів та обласної адміністрації, в якому просимо не включати нас до Хустської ОТГ та просимо створити Вишківську громаду», – повідомив Вишківський селищний голова Ярослав Гайович.

26 вересня 2019 року обласна рада затвердила перспективний план створення ОТГ на Закарпатті, чому передували тримісячна підготовка та обговорення. Закарпаття стало останньою областю в країні, яка схвалила відповідний план. У ньому йшлося про створення Вишківської ОТГ, і всі погодилися, що це рішення є обгрунтованим, логічним, закономірним та відповідає всім вимогам. «Сьогодні вносити зміни у цей план має повноваження лише Кабінет міністрів, зокрема, і на прохання обласної адміністрації», – пояснює перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто.

За його словами, схвалений наприкінці 2019 року перспективний план протягом минулих місяців багато-хто намагався змінити, лобіювати певні напрямки, проте до затвердження Кабміном напередодні зміни в нього не вносилися. «Позавчора  у цьому плані йшлося про створення 64 ОТГ на Закарпатті, зокрема це й Вишківська, проте вчора затвердили вже лише 63, приєднавши Вишково та Велятино до Хустської ОТГ. Тепер, за потреби, скличемо позачергове засідання обласної ради і приймемо звернення до уряду з протестом проти ухваленого рішення, адже при затвердженні не було взято до уваги ані рішення обласної ради, ані місцевих громад. При цьому закон передбачає добровільне об’єднання громад. Ми представляємо інтереси людей та громад, тому відстоюємо їхні рішення, сподіваємося, що й уряд змінить своє рішення», – наголосив перший заступник голови ОДА.

Яким чином складеться доля Вишківської ОТГ, наразі залежить лише від уряду.

Залишити відповідь