Кількість безкоштовних ліків у реєстрі збільшено!

Суспільство

“Доступні ліки 2021”: наступного року доступних ліків для жителів Закарпаття стане більше, – НСЗУ

Кількість ліків у реєстрі збільшено на 19 найменувань. Загалом у списку 264 препарати, 85 з яких пацієнти зможуть отримувати безоплатно, інші – з невеликою доплатою.

12 серпня затверджено оновлену редакцію реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за  програмою «Доступні ліки», яка вже стала звичною, зручною і помічною для мільйонів українців.

 

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) готує подальше розширення державної програми реімбурсації «Доступні ліки» на 2021 рік. Наразі програма надає можливість отримати безоплатно або з невеликою доплатою найзатребуваніші медикаменти від серцево-судинних захворювань, астми та діабету ІІ типу. Наступного року НСЗУ планує надавати такі ліки для ширшого спектра захворювань, а також додати нові найменування препаратів для вже наявних у програмі захворювань.

Із початку 2020 року в межах програми мешканці Закарпаття отримали медикаменти за 209-ма тисячами рецептів. З них 160 тисяч рецептів відпущено на ліки від серцево-судинних захворювань, 40 тисяч – від цукрового діабету ІІ типу та 8,8 тисяч – від бронхіальної астми. У програмі зареєстровано 190 аптек й аптечних пунктів області, за цей рік вони вже отримали відшкодування від держави 18 млн грн.

«Наразі Програма медичних гарантій на 2021 рік у процесі формування і ми хочемо, щоб до неї потрапили препарати для лікування хвороб, пов’язаних з розладами психіки та поведінки, наприклад для таких станів як шизофренія, епілепсія, депресія, тривожні стани, манії тощо. А також медикаменти, які запобігають виникненню повторних інфарктів та інсультів», – говорить в.о. начальниці відділу роботи з договорами з аптеками Департаменту договірної роботи та моніторингу НСЗУ Ірина Ліштаба.

Залишити відповідь