Гусінь «мертву голову» відшукали на Перечинщині

Суспільство

На яких лишень рептилій та павуків останнім часом не натрапляють на Закарпатті .

Фортунить місцевим і на рідкісні екземпляр

екземпляри, яких внесено до Червоної Книги України.

Лишень за останні два місяці на Перчинщині та Березнянщині після дощів люди знімкували надзвичайно рідкісних болотяних черепах та зустрічали не менш рідкісного ескулапового полоза, який віддавна є символом медичних та аптечних закладів. А в одному із сіл Хустщини вдалося помітити і чи не самого «павука –птахоїда».

Сьогодні ж, в одному із сіл Перечинщини господарі виявили рідкісну гусінь салатового кольору та із хвостом (на фото). Ця гусінь, як виявляється є личинкою метелика бражника – «мертвої голови», як його називають. Метелик є рідкісним та занесеним до Червоної Книги України.

За словами господині Мар’яни Гладиш, таку гусінь вона бачила вперше.

За інформацією із Вікіпедії, метелик бражник є одним із 3 видів тропічносубтропічного роду й, водночас, так само є єдиним представником роду у фауні України. Чисельність виду, певною мірою, зумовлене погодними умовами.

Поширений вид у Центральній та Південно-Східній Європі. Зустрічається на Кавказі та Закавказзі, Малій та Західній Азії, Північній Африці. 

Назву таку метелик отримав через малюнок на грудях, подібний до людського черепа .

І все ж, яким би гарним не був цей метелик, а у місцевого населення таки є певний острах із цього приводу. Як наголошують, руді слимаки за останній період понищили на Перечинщині пів огородини. А що робитимуть із гусінню, як розведеться її немало, не знають.

До речі, гусінь бражника харчується лише рослинами, ягодами й бджолиним медом.

Залишити відповідь