Гідні умови для проживання найкращих студентів вже незабаром: відновлюють гуртожиток “Алумнеум”.

Суспільство

УжНУ та МГКЄ спільно відновлять гуртожиток “Алумнеум”. В обласному центрі Закарпаття відновлять гуртожиток “Алумнеум” для студентів УжНУ. Ректор УжНУ Володимир Смоланка та апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл Лущак підписали угоду про передачу у власність єпархії частини споруд та земель на Замковій горі.

Наразі в цій старій будівлі розташовані: університетські майстерні, складські приміщення та видавництво. Та збудована вона була в далекому 1883 році як єпархіальний гуртожиток. У ті далекі часи тут жили студенти, котрі навчалися в тутешній греко-католицькій гімназії.

Відкриттю гуртожитку «Алумнеум» молодь завдячувала Єпископу Іоану Пастелію, портрет якого можна побачити в резиденції Мукачівської греко-католицької єпархії.

Тепер майже півторастолітня будівля перебуває в жахливому стані. Однак, за його відновлення візьметься Мукачівська греко-католицька єпархія.

До слова, відновлення цього гуртожитку було одним з бажань владики Мілана Шашіка.

Проживати в гуртожитку зможуть до сотні студентів. Конкретні терміни завершення будівництва поки не прогнозують, та обіцяють, молодь отримає гідні умови для проживання.

Залишити відповідь