Децентралізація на 3акарпатті: рахівчани невдоволені ліквідацією району

Суспільство

1 червня цього року Верховною радою оприлюднено проект постанови, де зазначено кількість новоутворених районів у всіх областях України.
Разом з цим на Закарпатті знову активізувалися протести – місцеві кажуть, що Київ до них не прислуховується. Адже не були враховані побажання ракошинської громади, які були проти ОТГ із центром у Великих Лучках. Жнятинці бажали приєднатися до Мукачівської ОТГ. А от Доробратово своєї мети досягли: село більше не буде Іршавським.

Висловити свою думку з приводу децентралізації можна взявши участь в опитуванні у нашому Телеграм-каналі:
Мешканці Рахівщини, яку в результаті реформи буде приєднано до Тячівщини, обурені такими територіальними змінами. Це вони бурхливо обговорюють в соцмережах. Більшість людей гнівно реагують на відстань до майбутнього районного центру:

‘‘З села Чорна Тиса до Тячева 110км’’, – зазначив Ігор Дячук.

‘‘А Навіщо нам Тячів через перевал і ми в Яремче’’, – додала Елена Яремчук

‘‘Люди з далеких сіл Рахівського району мають їхати до Тячева? Люди, де ваш розум? Краще війну зупиніть, а не райони діліть!!!!’’, – обурюється Іванка Гріджак.

Також дехто не вірить у таку масштабну реформу децентралізації:

‘‘Це неможливо втілити в життя. Сформують, щоб потім розформувати’’, – написала Olha Hafiiak-Mukhanyuk.

Разом з цим у проекті Перспективного плану було змінено назву села Ділове. Мова про Рахівську ОТГ, до якої входить вищезгаданий населений пункт. Селяни ж переймаються щодо дійсності документів, у разі прийняття проекту:

‘‘Тобто, в моєму паспорті і на всіх юридичних документах має стояти печатка Ділівської, а не Діловецької сільської ради. Якщо досі документи провіряли люди, які розуміли що це одне і те ж, то зараз дані перевірятиме комп’ютер він не розуміє заміни букви у слові…’’ – пише місцева мешканка Рися Фабяк.

‘‘Чи будуть дійсними юридичні документи, (як то Свідоцтво про народження, Атестат про середню освіту, Державний Акт на право власності на землю і т.і.), якщо є розбіжності в написанні назви органу місцевого самоврядування, який ці документи видавав/завіряв ?’’ – додає Михайло Кравчук.

Варто зазначити, що Тячівський район (з адміністративним центром у м.Тячів), до якого буде приєднано й всю територію рахівського, матиме в своєму складі 14 територіальних громад затверджених Кабінетом Міністрів України, а саме Бедевлянську сільську, Богданську сільську, Буштинську селищну, Великобичківську селищну, Вільховецьку сільську, Дубівську селищну, Нересницьку сільську, Рахівську міську, Солотвинську селищну, Тересвянську селищну, Тячівську міську, Углянську сільську, Усть-Чорнянську селищну та Ясінянську селищну.

Залишити відповідь