Чергове засідання суду у справі за обвинуваченням першого заступника міського голови Ужгорода

Політика

Прокуратура дорікнула першому заступнику мера Ужгорода самопіаром.

До суду в установленому законом порядку подане клопотання про відсторонення першого заступника Ужгородського міського голови від займаної посади.

В Ужгородському міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі за обвинуваченням першого заступника міського голови Ужгорода у вимаганні та отриманні хабара, повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на пресслужбу обласної прокуратури.

Розглядається справа з березня 2017 року і весь цей період обвинувачений активно виносить у публічну площину лише вигідну йому інформацію, формуючи таким чином хибну думку у громадськості. 

На засіданні 11 серпня суд досліджував лише письмові докази, долучені прокурором на підтвердження винуватості фігурантів кримінального провадження (тобто вищезгаданого посадовця, голови постійної комісії міськради та посередника). Також до суду в установленому законом порядку подане клопотання про відсторонення першого заступника Ужгородського міського голови від займаної посади. Наразі воно ще не розглянуте.

У повідомленні пресслужби зазначається, що прокуратура систематично і неодноразово, як на стадії досудового розслідування, так і судового розгляду, заявляла клопотання про відсторонення чиновника. “Пояснення просте і логічне: саме перебування на цій посаді сприяло вчиненню обвинуваченим інкримінованого йому злочину. Варто наголосити, що усі попередні клопотання були задоволені судом. Остаточне ж рішення по розгляду останнього винесе суд, а передчасні твердження про успішність чи неуспішність таких дій є лише надуманими припущеннями окремих осіб”, – йдеться в повідомленні.

Також у прокуратурі нагадали, що факти і доводи надаються в судовому засіданні, де їм дають фахову правову оцінку. “Черговий популістичний “інфовкид” у соцмережі найімовірніше робиться з метою самопіару особою, яка, зауважимо, довгий час сама ж свідомо затягувала розгляд вищеописаної справи”, – підкреслює пресслужба.

Нагадаємо, що йдеться про Іштвана Цапа.  На сесії 23 липня міська рада збиралася виконати рішення Закарпатського окружного адмінсуду від 01 червня 2020 року, згідно з яким визнано незаконним розпорядження міського голови від 19 листопада 2019 року “Про звільнення Цапа І.Ю.”. Але депутати не відновили  Іштвана Цапа на згадуваній посаді.

Корупційну схему, до якої, як стверджують правоохоронці, причетний Іштван Цап, розкрили 25 січня 2017 року співробітники СБУ та прокуратури. 

10 лютого Апеляційний суду Закарпатської області ухвалив рішення про взяття під варту Іштвана Цапа до 24 березня з умовою застави розміром 240 тисяч гривень. За заступника мера за годину після вироку внесли заставу.

У вересні 2019 Іштван Цап також виходив на роботу.

Залишити відповідь