50 років минуло з часу руйнівної для Тячева повені, яка сталася 13-14 травня 1970 року

Суспільство

аступник Тячівського міського голови Мийсарош Т.С.  та  Начальник 8 Державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ 8), депутат Тячівської міської ради О. Гайдош вшанували загиблих жителів нашого  міста покладанням квітів до пам’ятника загиблих рятівникам під час повені 13-14 травня 1970 року, повідомляє офіційний сайт ОТГ.  
Під час найбільш руйнівної і трагічної повені в історії Тчева з різних причин загинули 5 осіб. Трагічний випадок стався зі шваграми: місцевим хлопцем Куном Рейнгольдовичем Шелем і вихідцем зі Східної України Борисом Семеновичем Косенком, які оженилися на двох сестрах. Вони добровільно на тракторі рятували хворих із затопленої лікарні. В одній із поїздок за хворими їх трактор втрапив у яму, що утворилася від виру течії Тиси на розі вулиць Партизанської, Жовтневої, Вайди, і там торцем застряг. Так їх і знайшли через два дні утопленими за кермом трактора.

Поряд із цим місцем у сквері через рік їм було встановлено пам’ятник у вигляді частини стіни будинку, де викарбувано у траурному вінку текст Указу Президії Верховної Ради СРСР від 12 березня 1971 року про нагородження їх посмертно орденом «Знак пошани». 

Нагадаємо, у травні 1970 року вода прорвала дамбу і ринула в центр міста. За дві години Тячів був весь у воді. Багато будинків було змито водою, особливо ті, що були збудовані з вальків. Житловий фонд міста був пошкоджений на 90 %, 1860 будинків зазнали руйнації, з них понад 56 вимагали відбудови з фундаменту.[2] Тодішній рівень води позначений на пам’ятнику з кам’яних брил неподалік від районної лікарні. Потерпілим видавалася грошова допомога, будівельні матеріали, а для найбідніших побудували «фінські» будиночки. Був побудований житловий масив з двоповерхівок на новій вул. Комсомольській (нині вул. Промислова). Держава виділила кошти на закріплення і нарощування дамби. Дамба була розширена і нарощена на 1,2

Залишити відповідь