33 садочки відновили роботу у Мукачівській міській ОТГ

Суспільство

До садочків Мукачівської міської ОТГ у середу впродовж дня привели 1400 вихованців. Про це сказала начальниця управління освіти міської ради Катерина Кришінець-Андялошій.

Мама Софії Христина Мурчик вперше веде доньку до садочку після карантину. Після вимірювання температури мама Софії передає анкету-заяву директорці закладу.

“Тут треба було вказати прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, чи були якісь скарги у дитини, , чи контактувала з кимось під час карантину. Також ми вказали імя і прізвище сімейного лікаря. Працюю, всі працюють, дуже важко, нема з ким дитину залишити. Дитині важко, батькам також. Звичайно, я дуже хвилююся вести дитину в садочок”, — каже Христина Мурчик. Донька Софія теж поділилася своїми емоціями: “Скучила за подружками. Ми з ними тут граємося”.

У приміщення садочку батьків не впускають. Після 9 ранку двері зачиняються. Потім помічниця виховательки проводить дезінфекцію дверей та перил. Дотримуючись дистанції, вихованці виходять на прогулянку. На майданчиках діти грають також на відстані.

“Як тільки поснідали, ми виходимо з дітками на вулицю, на свіже повітря. Усі заняттями проводимо на майданчику: рухаємо, бігаємо, скачемо. Згадуємо букви і звуки, весь матеріал, який пропустили під час карантину”, — повідомила вихователька Вікторія Ступницька.

Директорка садочку № 5 в Мукачеві Марина Орбан розповідає, яких заходів безпеки дотримуються.

“Наші виховательки впродовж дня знаходяться у масках. Вони змінюють їх. А також стежимо за тим, щоб батьки приводили і забирали діток у масках. З ранку проводиться дезінфекція дитячих майданчиків: обов’язково миємо там підлогу, тіньові навіси. Всюди застосовуємо дезрозчини”.

Епідситуація в Мукачеві та Мукачівській ОТГ дозволяє відкрити дитячі садочки, — розповіла начальниця управління освіти Катерина Кришінець-Андялошій. За її словами, дітей обстежують.

“У випадку якщо дитина потрапляє у садик з температурою, або в дитини піднімається температура: медичний працівник дитячого садочку повідомляє сімейного лікаря і відправляє дитину додому”. 9 червня до дитячих садків не прийняли двох дітей, які мали нежить.

Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров кореспондетам Суспільного розповів: рішення про відкриття дитячих садочків в області вирішують на місцевому рівні, зважаючи на кількість хворих. За останню добу у Мукачеві не зафіксували жодного нового випадку інфікування СOVID-19.

Залишити відповідь